Życiorysy Członków Rady Nadzorczej

Pan Jacek Pryczek, (wiek: 46 lat) Wykształcenie wyższe. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Karierę zawodową w Spółce rozpoczął w 1994 r. W maju 1997 r. został Sekretarzem Spółki w Dziale Prawnym,  a dwa lata później objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Spółki. Od maja 1999 r. do maja 2006 r. był Członkiem Zarządu Spółki i Dyrektorem ds. Handlowych. Od maja 2006 r. do grudnia 2007 pełnił obowiązki Dyrektora Generalnego firmy Goodyear na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Od 1 stycznia 2008 r. do czerwca 2014 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Spółki. Od grudnia 2013 r. pełni również obowiązki prezesa Zarządu Goodyear Dunlop Sava Tires z siedzibą w Kranj na Słowenii.

Pan Dominikus Golsong, (wiek: 59 lat), Radca prawny koncernu na Wspólnotę Europejską, Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. Zdobył tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Uzyskał tytuł doktora prawa na Uniwersytecie w Lozannie w Szwajcarii. Posiada również stopnie w dziedzinie zarządzania: „Young Manager” (Młodego Menedżera) na INSEAD, „Advanced Development Program Degree” („Program Zaawansowanego Rozwoju”) w London Business School oraz “Facilitative Management Certificate„ (Świadectwo Zarządzania Wspomagającego ) na Uniwersytecie Michigan. Przed podjęciem pracy w Goodyear Dunlop Tires Europe BV, zdobył bogate doświadczenie w firmie Dow Corning na stanowiskach: Associate General Counsel Corporate (Z-ca Głównego Radcy Korporacji), General Counsel (Główny Radca) w oddziale firmy Dow Corning na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, jak również jako członek zarządów spółek podległych Dow Corning w Europie. Wcześniej odbywał praktykę prawniczą w zakresie prawa spółek handlowych, zarządzania i administracji oraz transakcji finansowych i handlu międzynarodowego w nowojorskiej firmie prawniczej Sullivan & Cromwell, jak również w brukselskiej firmie prawniczej Linklaters De Bandt.

Pan Maciej Mataczyński, (wiek: 38 lat), Maciej Mataczyński, doktor habilitowany nauk prawnych, radca prawny, specjalista prawa handlowego i europejskiego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza; stypendysta Komisji Fulbrighta w Harvard Law School oraz Instytutu T.M.C. Assera w Hadze. Adiunkt w Katedrze Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor licznych publikacji prawniczych, publikowanych w Polsce i zagranicą. Przewodniczący Rady Nadzorczej PKN ORLEN S.A.

Pani Renata Kowalska-Andres, (lat 54) wykształcenie wyższe. Absolwentka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1996 - 2002 pracowała w Tetra Pak Polska oraz Uponor Polska, od 1998 roku Kierownik ds. Personalnych w firmie Uponor Polska Sp.z o.o. W latach 2002-2004 Dyrektor ds. Personalnych w firmie Nobiles we Włocławku, należącej do holenderskiego koncernu Akzo Nobel. W latach 2004 – 2010 pracowała na stanowisku Dyrektora ds. Personalnych Firmy Oponiarskiej Dębica SA. W roku 2010 została Dyrektorem ds. Personalnych Goodyear na region Europy Środkowej i Południowej z siedziba w Słowenii. W tym samym roku awansowana została na stanowisko Dyrektora ds. Personalnych Goodyear w regionie Europy Wschodniej, Afryki i Bliskiego Wschodu z siedzibą w Brukseli. Od 1 stycznia 2012 r. zajmuje stanowisko Dyrektora ds. Personalnych  Goodyear Operations na kraje Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu w Brukseli.

Pan Karl Brocklehurst, (wiek: 43 lata) wykształcenie wyższe. Absolwent chemii na Uniwersytecie Kent, który ukończył z wyróżnieniem, dyplomowany księgowy, członek Instytutu Dyplomowanych Księgowych w Anglii i Walii. Od 1992 r. do 1997 r. pracował w Price Waterhouse, gdzie objął stanowisko zastępcy managera. Od 1997 r. pracował na różnych wyższych stanowiskach w Rolls-Royce plc, w tym Controllera Handlowego (1998 r. – 2000 r.), managera ds. fuzji i przejęć (2001 r. – 2004 r.), oraz Dyrektora ds. finansowych - Controls & Transmissions (2004 r. – 2008 r.). W 2008 r. brał w utworzeniu spółki Joint Venture pomiędzy Rolls-Royce plc oraz amerykańską firmą Goodrich Corporation, następnie został mianowany Dyrektorem ds. finansowych w tej spółce. W 2010 r. ponownie zatrudniony w Rolls-Royce plc na stanowisku Dyrektora ds. Finansowych – Globar IT. W 2011 r. rozpoczął pracę w Goodyear Dunlop Tires UK na stanowisku Dyrektora ds. Finansowych i IT, od listopada 2012 r. Dyrektor ds. Finansowy – Operations na kraje Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu w Goodyear Dunlop Tires Operations.

Pan Łukasz Antoni Rędziniak, (wiek: 46 lat) adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
• adwokat (od 1996 roku), członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie
• asystent na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (1990 - 1991)
• prawnik w Consoft Consulting Sp. z o.o. (1991 r. – 1992 r.)
• adwokat, indywidualna kancelaria współpracująca z Dewey Ballantine Sp. z o.o. (1997 r. – 2000 r.)
• kancelaria Dewey & LeBoeuf LLP (o 1993 r. - 2007 r.), partner od 2001 r.
• Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości RP (2007 r.- 2009 r.)
• Studnicki Płeszka Ćwiąkalski Górski Sp. K., partner, partner zarządzający biurem w Warszawie (od 2009 r.)
• Kulczyk Investments S.A., Członek Zarządu, (od 2013 r.)
• W latach 2004-2007 pełnił funkcję Członka i Sekretarza Rady Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A

Pan Janusz Raś – (wiek 54 lata) wykształcenie wyższe, absolwent The Polish Open University w Warszawie w zakresie przedsiębiorczości i zarządzania; ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie na kierunku rachunkowość, finanse i system podatkowy. Ponadto ukończył kurs ABC marketingu organizowany przez European Distance Education, szkolenia z zakresu prawa pracy, analizy ekonomicznej i finansowej przeznaczone dla przedstawicieli pracowników. Z T.C Dębica S.A. związany od 1979 r., kiedy to rozpoczął pracę jako mechanik remontowy na byłym wydziale CWD. Od 2000 r. do chwili obecnej zatrudniony na stanowisku brakarza kontroli końcowej na wydziale BT – 6. Pełni również funkcję Grupowego Społecznego Inspektora Pracy na tymże wydziale oraz przewodniczącego KW NSZZ „Solidarność”.

Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny.

Zamknij Dowiedz się więcej