T.C. Dębica S.A. ufundowała zajęcia wakacyjne dzieciom z lokalnych świetlic środowiskowych

Firma Oponiarska Dębica S.A. - we współpracy z Fundacją Przyjaciółka - dofinansowała projekt „Dobre Dzieciństwo”, w ramach którego placówki otrzymały wsparcie finansowe na poszerzenie letniej oferty zajęć w świetlicach przy ul. Kraszewskiego 90, ul. Sienkiewicza 1 i ul. Matejki 7. Dzięki przekazanym środkom dzieci i młodzież mogły skorzystać z wielu wakacyjnych atrakcji. To kolejna inicjatywa Firmy Oponiarskiej Dębicy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.


Rajd Głobikowa. Podopieczni ze świetlicy środowiskowej na ul. Kraszewskiego w Dębicy

„Wakacyjne wędrowanie", „Podróżnik to ja" oraz „Z plecakiem przez kraj" to trzy projekty w ramach których udział wzięło 48 dębickich dzieci ze świetlic środowiskowych. Oferta zajęć była różnorodna. Młodzi podopieczni brali udział w pracach plastycznych i garncarskich oraz poznawali historię i kulturę regionu m.in. zwiedzając Muzeum Regionalne w Dębicy i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Ponadto uczestniczyli w wielokilometrowej pieszej wędrówce szlakami lasów Głobikowej/Braciejowej oraz wspólnie bawili się na pikniku integracyjnym na gościnnych obiektach Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Sienkiewicza 1 w Dębicy. Podopieczni świetlic środowiskowych zwiedzili Warszawę i wzięli udział w samodzielnej eksperymentalnej lekcji w Centrum Kopernika.


Warszawa. Lekcja eksperymentalna w Centrum Kopernika.

„Warto wspierać rozwój dzieci już od najmłodszych lat i zachęcać je do różnych aktywności, zwłaszcza w wakacje. Wspólne zabawy uczą pracy w grupie, ale pozwalają też odkryć talenty, które należy pielęgnować. Jesteśmy wdzięczni Firmie Oponiarskiej Dębica za przekazane środki. Dzięki temu wiele dzieci, nie rzadko po raz pierwszy, dostało szanse na dobry wypoczynek i przeżyło wspaniałe przygody. Jestem przekonana, że zdobyte doświadczenia zaprocentują w ich rozwoju”– powiedziała Beata Kwiatek, Kierownik świetlic środowiskowych działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy.


Wycieczka do Warszawy.

„W Firmie Oponiarskiej Dębica doskonale rozumiemy jak ważne jest wpieranie rozwoju dzieci i ich talentów. Cieszę się, że tak wiele dzieci mogło wziąć udział w zajęciach i doskonalić swoje umiejętności oraz wyjechać na wakacje. Mam nadzieję, że pozwoli im to na osiągnięcie sukcesów w przyszłości” – powiedział Stanisław Cieszkowski, prezes Firmy Oponiarskiej Dębica SA.


Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.


Firma Oponiarska Dębica S.A. chętnie angażuje się w działania na rzecz dzieci i młodzieży, czego wyrazem są liczne sfinansowane do tej pory projekty, m.in: trzy semestry nauki w Politechnice Dziecięcej w Dębicy, zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży z klubu hokejowego UKH w Dębicy, czy wyprawka dla pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych, w której Firma Oponiarska Dębica ufundowała bezpieczne elementy tj. kamizelki odblaskowe, worek odblaskowy na obuwie, misie odblaskowe na tornister i książeczkę do kolorowania promującą zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.


Teatrzyk kolorowych rąk.
Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny. Dowiedz się więcej

Polityka prywatności

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA