Koncertowe zakończenie wakacji

Dębica, 11.08.2011

Na tegorocznym, piętnastym Festynie Dębica-Dębicy, który odbędzie się 27 sierpnia br. zagrają Myslovitz i Vavamuffin. Muzycy wystąpią w Dębicy na zaproszenie organizatorów Festynu - Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska.

Myslovitz – jeden z najciekawszych i najbardziej znanych polskich zespołów ostatnich lat! Umiejętnie godzi sukcesy komercyjne z artystycznymi poszukiwaniami. Zespół założony 19 lat temu od początku koncertuje w prawie niezmienionym składzie. W 1996 roku do wokalisty i gitarzysty Artura Rojka, gitarzysty Wojtka Powagi, basisty Jacka Kuderskiego i perkusisty Wojtka "Lali" Kuderskiego dołączył klawiszowiec i gitarzysta Przemek Myszor. Zespół gra muzykę określaną mianem "gitarowej", a inspirację czerpie głównie z brytyjskiej sceny muzycznej. Przełomowa dla kariery zespołu była czwarta płyta - "Miłość w czasach popkultury" z 1999 roku, która dwukrotnie zdobyła status platynowej. Potem Myslovitz nagrał jeszcze cztery płyty studyjne, w tym anglojęzyczną "Korova Milky Bar", która została wyróżniona nagrodą Komisji Europejskiej „European Breakthrough”. Po premierze tego albumu przez dwa lata zespół koncertował w Europie Zachodniej. Za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie, muzycy zostali w 2004 roku uhonorowani nagrodą Ministra Spraw Zagranicznych. Nigdy wcześniej takie wyróżnienie nie spotkało w Polsce żadnego innego przedstawiciela muzyki popularnej.W zeszłym roku Myslovitz po długiej przerwie ponownie wszedł do studia, aby rozpocząć rejestrację nowego albumu – „Nieważne jak wysoko jesteśmy…”, który w czerwcu tego roku zdobył status złotej płyty. Zdaniem zespołu okres nagrywania płyty był najbardziej twórczym okresem w jego karierze. Skomponowanych zostało osiemnaście utworów, z czego tylko cześć miała znaleźć się na albumie. Jednak wszystkie piosenki okazały się na tyle ciekawe, że trudno było zespołowi z jakąś się rozstać. Czy tak jest naprawdę, będzie można ocenić już 27 sierpnia podczas wieczornego koncertu grupy, która wystąpi na Festynie Dębica-Dębicy 2011.

Wcześniej, przed koncertem Myslovitz, zaprezentuje się Vavamuffin. Grupa powstała w lutym 2003 roku w Warszawie. Vavamuffin to połączenie dwóch słów: jamajskiego "raggamuffin" oznaczającego styl śpiewania, nawijania i "Vava", czyli po prostu Warszawa.

Vavamuffin gra muzykę, która łączy klasyczne roots reggae z dancehall oraz 2step i etnojazz. To podróż do źródeł muzyki reggae i raggamuffin, ale w tle można wyczuć warszawski klimat. Zespół zagra w Dębicy utwory ze swoich poprzednich albumów, ale przede wszystkim z ostatniej, trzeciej studyjnej płyty „Mo better rootz”. Stanowi ona rodzaj podsumowania ostatnich trzech lat działania zespołu, w którym znajdziemy echa wypraw grupy na koncerty do Etiopii, Stanów Zjednoczonych, Włoch czy Skandynawii, ale również relacje z życia codziennego Warszawy, obserwacje polskiego życia politycznego i dużo zwykłej bezpretensjonalnej zabawy muzyką i tekstem. Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów. To właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu i kto raz go zobaczy, będzie chciał znów go posłuchać.Koncert Vavamuffin rozpocznie się o godzinie 18.30, a zespół Myslovitz zagra około godziny 20.00, na Stadionie Miejskim przy ul. Akademickiej w Dębicy. Po koncercie zespołu Myslovitz, tradycyjnie niebo nad Dębicą rozświetli niezwykły pokaz sztucznych ogni, który zamknie XV Festyn Dębica-Dębicy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tuż przy scenie powstanie specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu niepełnosprawni będą mogli wygodnie, z bliska podziwiać występy gwiazd Festynu.

„Tegoroczny Festyn Dębica-Dębicy będzie okazją do spotkania i wspólnej zabawy przy dobrej muzyce wszystkich mieszkańców Dębicy, zarówno najmłodszych, jak i tych starszych. Jestem przekonana, że zarówno Myslovitz, który właśnie powrócił w wielkim stylu na polską scenę muzyczną po dłuższej nieobecności, a także niekonwencjonalna grupa Vavamuffin to zespoły, które zaspokoją gusta wszystkich gości Festynu. Poza tym, przygotowaliśmy także całą moc innych atrakcji – rozpoczynając od przedpołudniowych doświadczeń w symulatorach wypadków drogowych, po zabawy oraz konkursy dla wszystkich i w każdym wieku” - powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor ds. Komunikacji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Festyn Dębica-Dębicy to wydarzenie organizowane co roku przez Firmę Oponiarską Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Plska. Pierwszy Festyn odbył się w 1996 roku. Od tego czasu na dębickiej scenie grały już takie megagwiazdy jak Perfect, Maanam, Budka Suflera, Lady Pank, Bajm czy Kombi.

Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny.

Zamknij Dowiedz się więcej