Nowe produkty rowerowe Dębicy

Nowością na nadchodzący sezon, oferowaną przez TC Dębica S.A. jest dętka samouszczelniająca.

Rynek rowerowy i motorowerowy coraz mocniej i dynamiczniej rozwija się w Polsce. Świadczy o tym choćby produkcja rowerów, która w roku 2000 sięgnęła prawie 1,7 mln sztuk. Polacy coraz częściej wykorzystują ten ekologiczny „środek lokomocji”, aby dojechać do pracy czy zwiedzić ciekawe trasy rowerowe, których coraz więcej pojawia się w Polsce. Nota bene, interesujące opisy szlaków rowerowych można znaleźć w wielu pismach i magazynach, jak np. Voyage czy BikeBoard. Tak więc, wypada się tylko cieszyć, że rower staje się sposobem na zdrowy styl życia dla wielu zapracowanych na co dzień ludzi.

Ale cóż to za przyjemność z jazdy, gdy przebiliśmy dętkę szkłem, ostrym kamieniem czy kolcem. Strach przed przebiciem nęka każdego zmotoryzowanego, również rowerzystę. Dlatego producenci ogumienia, starają się rozwiązać ten problem. Nowością na nadchodzący sezon, oferowaną przez TC Dębica S.A. jest dętka samouszczelniająca. Fenomen dętki samouszczelniającej polega na tym, że dzięki wypełnieniu specjalnym, nie zastygającym płynem o konsystencji kleju, można kontynuować jazdę nawet po przebiciu czoła opony ostrym przedmiotem. Podczas przebicia, rowerzysta dalej kontynuuje jazdę, a wtedy ciśnienie wypycha roztwór na zewnątrz, który szczelnie pokrywa przebicie, tężeje i tworzy korek, zatykający przebitą dętkę. Stosowanie dętek samouszczelniających z pewnością sprawi, że uprawianie turystyki rowerowej stanie się jeszcze przyjemniejsze, a strach przed przebiciem pójdzie w niepamięć. Co najważniejsze, na taką dętkę stać będzie przeciętnie zarabiającego Polaka, gdyż cena dętki wynosi około 20,00 zł. Miłośnicy dwóch kółek zdają sobie doskonale sprawę z roli jaką w nowoczesnym rowerze odgrywają opony.

Podobnie jak w samochodach, decydują one o bezpieczeństwie kierującego aż w 50%. Dobór opon rowerowych zależy od typu roweru i warunków w jakich opony będą używane. Nadal najwięcej, bo ponad 50% sprzedaje się w Polsce opon do rowerów górskich, ale zwiększa się też popyt na opony do rowerów trekking/city. Wychodząc naprzeciw nowym tendencjom TC DĘBICA oferuje dwa nowe modele uniwersalnej opony K-2000 i K-2001. „Teraz klienci odchodzą od rowerów przeznaczonych tylko do jazdy w terenie górskim. Szukają czegoś uniwersalnego. Czegoś, co dobrze będzie się sprawować nie tylko w górach, ale i na twardej czy błotnistej nawierzchni. Przecież rowerem jeździmy wszędzie, również i po szosie. Taką właśnie uniwersalną oponą jest K-2000 i K-2001” – powiedział Krzysztof Zdeb, konstruktor opony z dębickiej fabryki.

Opony K-2000 i K-2001 to opony dla wprawionych amatorów, jak i dla koneserów turystyki rowerowej. Konstrukcja z jednej strony gwarantuje doskonałą przyczepność i małe opory toczenia po utwardzonej nawierzchni, z drugiej zaś, zachowuje doskonałe właściwości jezdne na leśnych ścieżkach, żużlu czy piasku. Dzięki odpowiednio dobranej wysokość kostek oraz parametrom mieszanki bieżnikowej, oponę cechuje bardzo wysoka elastyczność, co w konsekwencji daje gwarancję szybkiego samooczyszczania się. Dodatkowo kształt rowków pomiędzy kostkami zapewnia prawidłowe odprowadzanie wody w czasie jazdy po mokrej nawierzchni. Cena opony to ok. 22,00 zł. TC Dębica S.A produkuje opony rowerowe w wersjach całokolorowych oraz z kolorowymi paskami na czole lub na boku opony.

W tym roku Firma Oponiarska Dębica rozpoczęła produkcję opon z paskiem odblaskowym na boku opony, który znacznie podnosi bezpieczeństwo rowerzystów, zwłaszcza podczas jazdy nocą. Aktualnie, opony rowerowe marki Dębica – jedynego polskiego producenta opon rowerowych - stanowią prawie 60% udziału w rynku krajowym. Firma Oponiarska Dębica dostarcza na pierwsze wyposażenia opony do głównych krajowych producentów w Polsce: KROSS, SPRICK, ZASADA, INTERBIKE, KOŁASZEWSKI, ROJAX, ITAL BIKE, TEL STAR oraz z grupy ARKUS (ARKUS, JASTROWIE, KOWALEWO). Poza tym, TC Dębica dostarcza ogumienie rowerowe do wielu krajów europejskich, m.in.: do Węgier, Bułgarii, Czech, Chorwacji, Niemiec, Francji, Litwy, Estonii i Austrii. Jest to niewątpliwy sukces Firmy, zwłaszcza, gdy uwzględni się fakt, że rynki eksportowe są w większości opanowane przez firmy z Dalekiego Wschodu.

Obecnie oferta Centrum Ogumienia Rowerowego przy TC Dębica S.A. obejmuje 45 rzeźb bieżnika opon rowerowych w 300 wersjach rozmiarowych i kolorystycznych do rowerów typu ATB/MTB, TREKKING/CITY, BMX i STANDARD. Ponadto w Dębicy produkowanych jest 6 rzeźb opon motorowerowych oraz 2 rzeźby opon motocyklowych. Oferta Dębicy obejmuje również 27 rozmiarów dętek o konstrukcji opartej na kauczuku naturalnym i butylowym. T.C. Dębica S.A. jest największym polskim producentem opon do samochodów osobowych i dostawczych z blisko 50 % udziałem w rynku. Będąc największą spośród 11-u fabryk Goodyear’a w Europie, Dębica rozwija dynamicznie eksport swych produktów, który w 2000 r. osiągnął poziom 63% ogółu sprzedaży. Firma Oponiarska Dębica sprzedaje swe produkty do ponad 50 krajów na sześciu kontynentach, m.in. do: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, USA czy Brazylii.
Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny. Dowiedz się więcej

Polityka prywatności

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA