Goodfest już niedługo!

W tym roku Goodfest przybrał formę pikniku rodzinnego skierowanego do rodzin i dzieci, a jego organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dostępne dla wszystkich mieszkańców Dębicy i okolic.

Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. w ramach swojej strategii odpowiedzialności społecznej chcą koncentrować się na trzech obszarach: wspierania bezpieczeństwa na drodze, rozwijania potencjału i edukacji u młodych ludzi oraz promocji zrównoważonego rozwoju i działań wpływających pozytywnie na środowisko naturalne.

W nawiązaniu do tych celów, organizatorzy zaprosili do współpracy partnerów, z którymi chcą razem stworzyć dobrą propozycję na spędzenie sobotniego popołudnia. Wśród nich znajdziemy m.in. przedstawicieli Politechniki Dziecięcej, którzy w specjalnym namiocie przygotują bogatą ofertę inspirujących zajęć z pogranicza fizyki, chemii, biotechnologii, matematyki czy techniki, które wykorzystują naturalną ciekawość świata u najmłodszych i pobudzają wyobraźnię, motywując do dalszego rozwoju.

„W przygotowanej strefie naukowej, każdy uczestnik wydarzenia, bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie, zarówno dzieci, jak i rodzice czy dziadkowie. Eksperymenty fizyczne
i chemiczne, łamigłówki matematyczne, symulator lotu szybowcem i roboty, zagwarantują doskonałą naukową zabawę. Taka zabawa nauką to najlepsza forma edukacji, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla wszystkich pokoleń.” –
powiedział Łukasz Szuba, Dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Organizatorzy zapraszają również do stanowiska Mobilnego Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie dostępne będzie m.in. „zielone kino rowerowe” – aby obejrzeć film animowany dzieci będą musiały wytworzyć prąd poprzez pedałowanie na specjalnie przygotowanym rowerze.

Oprócz rozrywek edukacyjnych przygotowana zostanie również strefa rozgrywek sportowych, gdzie najmłodsi będą mogli rywalizować pod opieką profesjonalnych trenerów, a także specjalna strefa z atrakcjami przygotowana dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Dla wszystkich otwarta będzie również strefa gastronomiczna, a wieczorem, starszą część publiczności organizatorzy zapraszają na koncerty gwiazd oraz pokaz sztucznych ogni.

Wierzymy, że tegoroczna forma naszego wydarzenia oraz przewidziane atrakcje wpłyną pozytywnie na relacje z lokalną społecznością, szczególnie dzięki naszemu skupieniu na walorach edukacyjnych, które w tym roku chcemy mocniej podkreślić.” – powiedział Stanisław Cieszkowski, Prezes Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Firma Oponiarska Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. od lat włącza się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Goodfest organizowany jest już od 6 lat i skupia dziesiątki tysięcy osób. W tym roku impreza ma charakter pikniku rodzinnego z dużą ilością atrakcji sportowych i edukacyjnych adresowanych zwłaszcza do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Sądzę, że każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie, spędzi miło czas, a tegoroczna edycja na długo pozostanie w pamięci uczestników. Zapraszam do wspólnej zabawy i życzę niezapomnianych wrażeń podczas koncertów.” – dodał Mariusz Szewczyk, Burmistrz Miasta Dębica.

Informacje organizacyjne:

  • Goodfest odbędzie się w sobotę, 17 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Parkowej 1.
  • Wstęp wolny.
  • Plan imprezy:

Otwarcie bram - 16:00
Koncert Jarecki - 19:30
Koncert Afromental - 20:45
Pokaz sztucznych ogni - 22:00

  • Organizatorzy przygotowali również bezpłatne linie autobusowe, które w godz. 15:30 - 18:30 będą kursowały na 2 trasach:

1) Rzeszowska Raj - Dworzec PKP - Os. Kępa (postój przy ul. Krakowskiej - przystanek przy dużych schodach)

2) DK MORS - Szkolna - Słoneczna - Fabryczna - 1 maja - Parkowa (postój przy Biedronce) - Piaski - Krakowska - Rzeszowska - Robotnicza (pod kościół Miłosierdzia Bożego)

Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny. Dowiedz się więcej

Polityka prywatności

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA