Duże inwestycje w Dębicy

Firma Oponiarska Dębica S.A. zwiększy produkcję opon do samochodów o wysokich osiągach

 Firma Oponiarska Dębica S.A., największy polski producent opon do samochodów osobowych, wraz ze swoim głównym udziałowcem koncernem The Goodyear Tire & Rubber Company ogłosiła, że planuje zainwestować ponad 100 mln USD w rozwój produkcji opon do samochodów o wysokich osiągach. Inwestycje zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych czterech lat.

Planowana inwestycja jest zgodna ze strategią Goodyeara, polegającą na modernizacji i zwiększaniu istniejących mocy produkcyjnych w zakresie opon samochodowych do jazdy z wysokimi oraz bardzo wysokimi prędkościami (high performance i ultra high performance).

"Inwestycja jest wyrazem naszego zaangażowania w rozwój na drodze łączenia produkcji po konkurencyjnych kosztach z zaawansowanymi technologicznie oponami" - powiedział Prezes Zarządu The Goodyear Tire & Rubber Company i Dyrektor Generalny Robert J. Keegan. "Wciąż poszerzana oferta nowatorskich produktów wspartych przemyślanymi działaniami marketingowymi oraz niższymi kosztami na całym świecie, stwarzają nam doskonałe możliwości rozwoju w przyszłości" - dodał Robert J. Keegan.

"Planowana inwestycja jest kolejnym wyrazem zaufania Goodyeara do Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz jej umiejętności w zakresie wytwarzania wyrobów o najwyższej jakości po konkurencyjnych kosztach" - powiedział Jarro F. Kaplan, Przewodniczący Rady Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Prezes firmy Goodyear na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. "Inwestycja ta pozwoli nam umocnić doskonałą pozycję na rynku, dzięki której wykorzystamy tendencję wzrostową w segmencie opon do jazdy z dużymi prędkościami w całej Europie Wschodniej i Zachodniej" - dodał Jarro F. Kaplan.

Goodyear posiada niemal 60 proc. udziału w kapitale akcyjnym i głosach na Walnym Zgromadzeniu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., największego polskiego producenta opon. Dotychczas, od chwili zakupu pakietu akcji Firmy przez koncern Goodyear w 1995 roku, przeprowadzone inwestycje związane z modernizacją Spółki wyniosły około 200 mln USD.
Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny. Dowiedz się więcej

Polityka prywatności

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA