Dębica - Twój bezpieczny Partner na lato

Od 24 lipca do 31 sierpnia 2000 trwa ten ogólnopolski program, którego celem jest uświadomienie kierowcom zasad bezpiecznego eksploatowania opon.

Od 24 lipca do 31 sierpnia 2000 TC Dębica S.A. organizuje ogólnopolski program "Dębica - Twój bezpieczny Partner na lato". Akcja ma na celu uświadomienie kierowcom, jak ważne jest właściwe ciśnienie powietrza w oponach oraz głębokość bieżnika, gdyż oba te elementy mają zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Szczególnie istotne jest to podczas wakacyjnych wyjazdów.

Podczas akcji "Dębica - Twój bezpieczny Partner na lato" kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia ciśnienia oraz głębokości bieżnika opon w punktach serwisowych należących do sieci PARTNER i DECART. Przeprowadzenie kontroli ogumienia w autoryzowanej stacji obsługi gwarantuje montaż opony na właściwej obręczy, napompowanie jej do zalecanego ciśnienia i prawidłowe wyrównoważenie. Spełnienie tych warunków pozwala uniknąć deformacji opony, jej uszkodzenia oraz szybkiego zużycia. Prawidłowe założenie opony podnosi komfort jazdy, wpływa na kierowalność oraz przyczepność do nawierzchni. Dla bezpieczeństwa podróżujących istotna jest również wysokość rzeźby bieżnika. Ma ona istotny wpływ na bezpieczeństwo podczas hamowania na mokrej nawierzchni, zapewnia dobrą przyczepność oraz odporność na zjawisko aquaplaningu (płynięcia na wodzie). Zużyty bieżnik wydłuża drogę hamowania oraz powoduje utratę przyczepności bocznej na zakrętach. Natomiast za niskie ciśnienie powietrza powoduje deformację opony co w konsekwencji doprowadza do uszkodzenia opony. Przy nadmiernym ciśnieniu pojawia się niebezpieczeństwo pęknięć osnowy, a to powoduje zmniejszenie przyczepności i właściwości amortyzacyjnych.

Specjalnie dla wyjeżdżających na wakacje Firma Oponiarska Dębica S.A. uruchomiła "Serwis Drogowy - INFOLINIA". Dzwoniąc pod numer 0 801 15 15 15 (dla osób dzwoniących z telefonu komórkowego (0 22) 54 53 888) właściciele samochodów uzyskają informacje i fachowe porady z zakresu bezpieczeństwa podróży. Pracownicy infolinii poinformują również gdzie znajduje się najbliżej położony serwis DĘBICA PARTNER i DĘBICA DECART.
Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny. Dowiedz się więcej

Polityka prywatności

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA