Centrum logistyczne w budowie

W piątek 1 grudnia 2000, na terenie przyszłego Centrum Logistycznego przy ul. Szklanej 1 w Tarnowie został wmurowany akt erekcyjny.

Akt podpisał Zdzisław Chabowski, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Piotr Skalski, właściciel Firmy Budowlano - Handlowej Skalski. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz Tarnowa, województwa Małopolskiego i Podkarpackiego, władze samorządowe Dębicy i Powiatu Dębickiego.
 
"Przedsięwzięcie na taką skalę, to ogromne wyzwanie dla mojej firmy, ale myślę, że nasze poprzednie dokonania są najlepszą gwarancją kolejnego sukcesu", powiedział Piotr Skalski. Z kolei Michał Mędrek - dyrektor ds. Logistyki T.C. Dębica S.A., podkreślił fakt, że przy obecnej skali produkcji opon w Dębicy, inwestycja ta jest absolutną koniecznością i pozwoli ona zaspokoić zarówno bieżące jak i przyszłe potrzeby firmy.
 
Przypomnijmy, iż 16 października br., firma F.B.H. Skalski zakupiła grunt w Tarnowie. Na zakupionym gruncie F.B.H. Skalski - zgodnie z wcześniej zawartą umową - wybuduje dla potrzeb Firmy Oponiarskiej Dębica nowoczesne Centrum Logistyczne. Obiekt będzie jednym z największych i najnowocześniejszych tego typu w kraju. Rozmiary powierzchni magazynowej przyszłego centrum odpowiadają powierzchni dwóch boisk piłki nożnej, tj. 30 tys. m2. Projekt również zakłada możliwość rozbudowy centrum do ponad 50 tys. m2 powierzchni magazynowej. Tarnowski magazyn wyposażony będzie w 30 nowoczesnych doków przeładunkowych do obsługi samochodów ciężarowych oraz spełniać będzie najwyższe normy bezpieczeństwa. Dodatkowo na zakupionym terenie powstanie dwukondygnacyjny budynek socjalno-biurowy z przeznaczeniem dla pracowników obsługi magazynu, pracowników biurowych oraz kierowców. Inwestycja ma być oddana do użytku w III kwartale 2001r., zaś jej wartość w pierwszym etapie budowy szacowana jest na około 12 mln dolarów.
 
Obecnie na placu budowy realizowane są prace przy budowie fundamentów. Równolegle prowadzone są prace przy wyrównaniu terenu oraz trwa ustawianie kotew montażowych do konstrukcji stalowej. Teren budowy jest stale oświetlony, co umożliwia prace w systemie dwuzmianowym. Planowany termin zakończenia pierwszej części robót betonowych to 22 grudzień 2000. Z kolei całkowite oddanie do użytku Centrum Logistyczne zaplanowano na III kwartał 2001r.
 
Firma Oponiarska Dębica S.A. jest największym polskim producentem opon do samochodów osobowych i dostawczych z blisko 50 % udziałem w rynku. Będąc największą fabryką Goodyear"a w Europie, T.C. Dębica S.A. rozwija dynamicznie eksport swych produktów, który od początku bieżącego roku utrzymuje się na poziomie 65%. Firma Oponiarska Dębica sprzedaje opony do ponad 50 krajów na sześciu kontynentach m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch.
Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny. Dowiedz się więcej

Polityka prywatności

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA