Bezpieczna droga do szkoły

Firma Oponiarska Dębica S.A. wspólnie z Urzędem Miasta Dębica oraz innymi partnerami po raz kolejny zorganizowała lokalną akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Była to już szósta edycja popularnego wydarzenia, które ma na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród jego najmłodszych uczestników.

W tym roku ponad 500 uczniów pierwszych klas szkół podstawowych wzięło udział w wydarzeniu, podczas którego zaplanowano liczne atrakcje związane z ruchem drogowym. Nauka poprzez zabawę

 

Atrakcje przygotowane przez naszą firmę koncentrowały się na zaangażowaniu dzieci w zabawę, która jednocześnie przypominała im niektóre przepisy drogowe. Była zatem ogromna gra planszowa, w której dzieci w charakterze pionków poruszały się po kolejnych polach umieszczonych na tle malowanego miasteczka. Spore zainteresowanie najmłodszych wzbudził również tor dla samochodów akumulatorowych a także różne gry, zabawy i konkursy, w których dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Urozmaiceniem tych wszystkich aktywności było stanowisko, które prezentowało dobrze znane wszystkim zjawiska fizyczne jak np. rozchodzenie się dźwięku czy złudzenia optyczne i przypominało również, że na drodze należy bacznie obserwować sytuację. Uzupełnieniem tych atrakcji był pokaz pierwszej pomocy a zwieńczeniem zabawy było wręczenie specjalnych „wyprawek”: plecaków i odblasków dla dzieci, które ufundowali partnerzy akcji.

Celem akcji „Bezpieczna droga do Szkoły” jest promowanie wśród dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, które dopiero rozpoczynają szkołę, zasad bezpiecznego zachowania na drodze. Jesteśmy przekonani, że dzięki wydarzeniom takim jak Bezpieczna Droga do Szkoły wszyscy będziemy mogli poczuć się nieco bezpieczniej na drogach. Edukacja najmłodszych jest najlepszą inwestycją i pozwala mieć nadzieję, że dobre nawyki, których teraz nabędą zaprocentują w przyszłości. Rozważne decyzje na drodze, znajomość przepisów i kultura bezpieczeństwa – o tym wszystkim chcemy przypominać, również najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Miejmy zatem nadzieję, że uczestnicy Bezpiecznej Drogi do Szkoły będą w przyszłości stanowić wzór także dla innych i przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w naszej lokalnej społeczności w Dębicy.

Szerszą relację z przebiegu akcji “Bezpieczna Droga do Szkoły” można obejrzeć, między innymi, na portalu debica.tv

 

 

Korzystamy z plików cookie w celu zagwarantowania maksymalnej wygody podczas przeglądania naszej witryny. Dowiedz się więcej

Polityka prywatności

Firma Oponiarska Dębica S.A., ul. 1 Maja 1, 39-200 Dębica, POLSKA